wtorek, 22 października 2013

Stemplowanie wykrojnikowej wycinanki

Dziś chciałabym pokazać jak stemplować wykrojnikową wycinankę, aby uzyskać biały (nieostemplowany) wtłoczony brzeg dookoła. 
Oczywiście można wyciąć element i ostemplować w całości, ja jednak uważam, że zostawienie białego rantu daje ładniejszy efekt.
 

Potrzebujemy:
- wycięty i wytłoczony za pomocą wykrojnika kształt (po wycięciu i embossowaniu najlepiej nie wyciągać go z wykrojnika,
- matę do embossingu,
- kawałek zwykłej kartki papieru,
- stemple bordery (tutaj border 16 oraz 19)
- tusz (u mnie Memento),
- taśmę malarska.

Wycięty i wytłoczony kształt pozostawiamy w wykrojniku i układamy go na macie do embossingu przykrytej kawałkiem zwykłej kartki papieru. Mata jest po to by lepiej odbijały nam się stemple, a papier po to by nie zabrudzić tuszem maty. Wykrojnik przyklejamy do papieru za pomocą taśmy malarskiej, aby zabezpieczyć przed przesuwaniem w czasie stemplowania.

A teraz zaczynamy stemplowanie. Zaczynamy od góry i przyciskamy stempel dość mocno do papieru.

Po odbiciu wygląda to tak:

Następny border umieszczamy poniżej. Stemple polimerowe są przeźroczyste co w dużej mierze ułatwia nam pozycjonowanie. I już po chwili nasze serce wygląda tak:

Oczywiście możemy stemplować jednym lub mieszać kolory, układać własne konfiguracje borderów.
Po skończeniu stemplowania i ściągnięciu wykrojnika uzyskamy taki oto efekt - mamy wzorzysty środek serca i pozostawiony biały wytłoczony brzeg. Gotowe serca wykorzystałam tak. Podobnie postępowałam stemplując boki mojej choinki.

Mam nadzieję, że przyda Wam się ten trik, pozdrawiam serdecznie :)

7 komentarzy:

 1. Robiłam już takie rzeczy, ale nie wpadłam na to by ostęplować papier przy przyklejonym wykrojniku - wtedy jest niesamowity efekt tej białej ramki. Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. genialne , niby takie to proste, dzięki

  OdpowiedzUsuń
 3. super, a jak nakładać tusz na stempelek, i jak oczyścić taki stempelek po użyciu. Używałam wczoraj pieczątki z biedronki (takie male śmieszne zestawy) i miałam problem z odbijającymi się rogami kształtu pieczątki jak i z oczyszczeniem gumki po użyciu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tusz nakładamy pukając poduszką o stempel, starając się trzymać ją prostopadle do stempla. Czyścimy albo specjalnego płynu, albo za pomocą zwykłej nawilżanej chusteczki dla dzieci.

   Usuń
 4. O i jak pięknie.ŚWIETNE.Dziękuję za wskazówki!

  OdpowiedzUsuń